TransInfo

Źródło grafiki: UICR

Oszałamiający sukces polskich kierowców na mistrzostwach w eco-drivingu. Mamy mistrza świata!

Wielkie brawa należą się polskim kierowcom, którzy odnieśli niesamowity sukces podczas Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR w Zagrzebiu.

Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Podczas tegorocznej edycji Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych w Zagrzebiu Polskę reprezentował m.in. Grzegorz Gapiński, zdobywca 1. miejsca w jubileuszowej, 10. edycji konkursu Optifuel Challenge, zorganizowanej w zeszłym roku przez Renault Trucks Polska a także Zenon Korsak broniący tytułu Mistrza Świata w eco-drivingu zdobytego w ostatniej edycji konkursu w 2018 r. w Belgii.

I tym razem nie obyło się bez oszałamiających sukcesów.

Jesteśmy 3. drużyną świata, a Zenek Korsak obronił tytuł Mistrza Świata Kierowców Zawodowych w Eco-Drivingu z poprzedniej edycji (Belgia 2018). Przywieźliśmy 9 pucharów i medali” – informuje

Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera.

Jeśli chodzi o kategorię eco-driving Polacy zajęli prawie całe podium: pierwsze miejsce z wynikiem 26,26 l na 100 km przypadło Zenkowi Korsakowi, a drugie Grzegorzowi Gapińskiemu (26,48 l/100 km).

Stowarzyszenie wylicza kolejne sukcesy Polaków:

Mistrzem Świata w kat. furgony został Grzegorz Hajdrych, a cała drużyna uplasowała się na 2. miejscu. Ekipa Anny Dąbrowskiej, Ireneusza Tausza i Piotra Plita zdobyła 3. miejsce w drużynowej kategorii ciężarówka solo do 16 ton. Kamila Dembińska, Dariusz Bednarz i Grzegorz Jurek – zdobyli 3. miejsce w drużynowej kategorii zestaw z naczepą. Następnie Adrian Zielepucha zdobył srebro w jeździe z przyczepą, a cała drużyna z Kornelem Grzybowskim i Jakubem Zawadzkim zajęła w tej kategorii 2 miejsce” – donosi stowarzyszenie w mediach społecznościowych.

Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych organizowane przez UICR (Union Internationale des Chauffeurs Routiers), największą na świecie organizację skupiającą kierowców zawodowych, promują bezpieczną jazdę, bezpieczny przewóz ładunków i osób, jak i ekonomiczną i ekologiczną jazdę.

Co dwa lata reprezentacje krajów członkowskich tej organizacji walczą o tytuły mistrzów drużynowych i indywidualnych w kategoriach: